Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1999 - 2001 |
| Μάρκα | Chrysler |
| Κινητήρας | 3.5 i V6 24V (257 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | LHS II |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5275 mm |
| Πλάτος | 1890 mm |
| Υψος | 1420 mm |
| Μεταξόνιο | 2870 |
| Βάρος | 1420 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2100 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3518 |
| Κινητήρας kw | 188 kw |
| Κινητήρας hp | 252 hp |
| Ροπή | 188 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 96 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 68 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/55 R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 15 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |