Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2004 - - |
| Μάρκα | Chrysler |
| Κινητήρας | 2.0 i 16V (136 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | PT Cruiser Cabrio |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4290 mm |
| Πλάτος | 1705 mm |
| Υψος | 1600 mm |
| Μεταξόνιο | 2615 |
| Βάρος | 1600 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1900 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1996 |
| Κινητήρας kw | 100 kw |
| Κινητήρας hp | 134 hp |
| Ροπή | 100 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 57 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | 6J x 15 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.9 l/100km |