Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - 2007 |
| Μάρκα | Chrysler |
| Κινητήρας | 2.0 i 16V (141 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Sebring Convertible II |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4920 mm |
| Πλάτος | 1760 mm |
| Υψος | 1790 mm |
| Μεταξόνιο | 2690 |
| Βάρος | 1790 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1990 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1996 |
| Κινητήρας kw | 103 kw |
| Κινητήρας hp | 138 hp |
| Ροπή | 103 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/60 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.4 l/100km |