Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1994 - 2000 |
| Μάρκα | Chrysler |
| Κινητήρας | 2.0 i 16V (147 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Sebring Coupe |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4760 mm |
| Πλάτος | 1770 mm |
| Υψος | 1296 mm |
| Μεταξόνιο | 2635 |
| Βάρος | 1296 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1996 |
| Κινητήρας kw | 108 kw |
| Κινητήρας hp | 145 hp |
| Ροπή | 108 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | 11 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |