Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - - |
| Μάρκα | Chrysler |
| Κινητήρας | 2.4i 16V (172 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Sebring II |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4850 mm |
| Πλάτος | 1843 mm |
| Υψος | 1497 mm |
| Μεταξόνιο | 2767 |
| Βάρος | 1497 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2040 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2429 |
| Κινητήρας kw | 126 kw |
| Κινητήρας hp | 169 hp |
| Ροπή | 126 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 64 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/55 R18 |
| Τροχοί | 18 x 7.0" |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h |
| Επιτάχυνση | 11 s |
| Πόλη καυσίμων | 12.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.9 l/100km |