Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - - |
| Μάρκα | Chrysler |
| Κινητήρας | 2.7i V6 (188 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Sebring II |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4850 mm |
| Πλάτος | 1843 mm |
| Υψος | 1497 mm |
| Μεταξόνιο | 2767 |
| Βάρος | 1497 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2040 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2736 |
| Κινητήρας kw | 138 kw |
| Κινητήρας hp | 185 hp |
| Ροπή | 138 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 86 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 64 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/55 R18 |
| Τροχοί | 18 x 7.0" |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 206 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 14.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 9.9 l/100km |