Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1991 - 1996 |
| Μάρκα | Citroen |
| Κινητήρας | 14 4x4 (75 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | AX (ZA-_) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | - |
| Πλάτος | - |
| Υψος | - |
| Μεταξόνιο | 2305 |
| Βάρος | 0 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1275 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1361 |
| Κινητήρας kw | 55 kw |
| Κινητήρας hp | 74 hp |
| Ροπή | 55 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 43 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/65 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 165 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.7 l/100km |