Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1988 - 1992 |
| Μάρκα | Citroen |
| Κινητήρας | 14 D (52 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | AX (ZA-_) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3525 mm |
| Πλάτος | 1555 mm |
| Υψος | 1355 mm |
| Μεταξόνιο | 2280 |
| Βάρος | 1355 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1165 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1361 |
| Κινητήρας kw | 38 kw |
| Κινητήρας hp | 51 hp |
| Ροπή | 38 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 43 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 155/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 152 km/h |
| Επιτάχυνση | 17.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 4.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 3.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 4.8 l/100km |