Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2003 - - |
| Μάρκα | Citroen |
| Κινητήρας | 1.4 HDi (70 HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | C3 Pluriel |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3934 mm |
| Πλάτος | 1700 mm |
| Υψος | 1559 mm |
| Μεταξόνιο | 2460 |
| Βάρος | 1559 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1536 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1398 |
| Κινητήρας kw | 51 kw |
| Κινητήρας hp | 68 hp |
| Ροπή | 51 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 73,7 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 47 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R15 |
| Τροχοί | 5.5J x 15 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 158 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 5.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |