Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1986 - 1992 |
| Μάρκα | Citroen |
| Κινητήρας | 2.5 D Turbo (106 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | CX II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4650 mm |
| Πλάτος | 1770 mm |
| Υψος | 1360 mm |
| Μεταξόνιο | 2845 |
| Βάρος | 1360 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2200 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2500 |
| Κινητήρας kw | 78 kw |
| Κινητήρας hp | 105 hp |
| Ροπή | 78 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 68 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/70 HR14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 178 km/h |
| Επιτάχυνση | 14.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.9 l/100km |