Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1999 - 2003 |
| Μάρκα | Citroen |
| Κινητήρας | 2.0 HDI 109 (110 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Xantia Break (X2) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4708 mm |
| Πλάτος | 1794 mm |
| Υψος | 1394 mm |
| Μεταξόνιο | 2470 |
| Βάρος | 1394 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2010 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1998 |
| Κινητήρας kw | 80 kw |
| Κινητήρας hp | 107 hp |
| Ροπή | 80 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 85 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/60R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 186 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |