Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1991 - 1994 |
| Μάρκα | Citroen |
| Κινητήρας | 2.1 TD 12V (109 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | XM Break (Y3) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4965 mm |
| Πλάτος | 1795 mm |
| Υψος | 1465 mm |
| Μεταξόνιο | 2850 |
| Βάρος | 1465 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2085 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2088 |
| Κινητήρας kw | 80 kw |
| Κινητήρας hp | 107 hp |
| Ροπή | 80 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 85 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 3 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 80 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.6 l/100km |