Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2003 - 2008 |
| Μάρκα | Daewoo |
| Κινητήρας | 1.5 i 16V (90 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Nexia (KLETN) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4482 mm |
| Πλάτος | 1662 mm |
| Υψος | 1393 mm |
| Μεταξόνιο | 2520 |
| Βάρος | 1393 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1530 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1498 |
| Κινητήρας kw | 66 kw |
| Κινητήρας hp | 88 hp |
| Ροπή | 66 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R 13 - 185/60 HR 14 |
| Τροχοί | 5 J - 5.5 J x13 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.3 l/100km |