Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1993 - 1995 |
| Μάρκα | Ferrari |
| Κινητήρας | 3.4 32V (320HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | 348 Spider |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4230 mm |
| Πλάτος | 1890 mm |
| Υψος | 1170 mm |
| Μεταξόνιο | 2450 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3405 |
| Κινητήρας kw | 235 kw |
| Κινητήρας hp | 315 hp |
| Ροπή | 235 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 282 km/h |
| Επιτάχυνση | 5.3 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |