Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1989 - 1993 |
| Μάρκα | Ferrari |
| Κινητήρας | 3.4 i V8 32V (300 HP) |
| Σωματότυπος | - |
| Μοντέλο | 348 TB |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4230 mm |
| Πλάτος | 1895 mm |
| Υψος | 1170 mm |
| Μεταξόνιο | 2450 |
| Βάρος | 1170 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1680 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3405 |
| Κινητήρας kw | 220 kw |
| Κινητήρας hp | 295 hp |
| Ροπή | 220 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 85 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 95 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 255/45 R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 275 km/h |
| Επιτάχυνση | 5.6 s |
| Πόλη καυσίμων | 19.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 8.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 9.5 l/100km |