Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1999 - 2004 |
| Μάρκα | Ferrari |
| Κινητήρας | 360 F1 (400 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | 360 Modena |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4477 mm |
| Πλάτος | 1922 mm |
| Υψος | 1214 mm |
| Μεταξόνιο | 2600 |
| Βάρος | 1214 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1700 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3586 |
| Κινητήρας kw | 293 kw |
| Κινητήρας hp | 393 hp |
| Ροπή | 293 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 85 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 5 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 95 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/45-275/40ZR18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 296 km/h |
| Επιτάχυνση | 4.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 28 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 12 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 17.9 l/100km |