Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Ferrari |
| Κινητήρας | 4.3i V8 32V (510 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | 430 Scuderia |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4512 mm |
| Πλάτος | 1923 mm |
| Υψος | 1214 mm |
| Μεταξόνιο | 2600 |
| Βάρος | 1214 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4308 |
| Κινητήρας kw | 374 kw |
| Κινητήρας hp | 501 hp |
| Ροπή | 374 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 92 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 95 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 285/35 ZR19 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 320 km/h |
| Επιτάχυνση | 3.6 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |