Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - |
| Μάρκα | Fiat |
| Κινητήρας | 1.3d AT MT (95 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | 500 II Hatchback |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3546 mm |
| Πλάτος | 1627 mm |
| Υψος | 1488 mm |
| Μεταξόνιο | 2300 |
| Βάρος | 1488 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1420 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 185 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1248 |
| Κινητήρας kw | 70 kw |
| Κινητήρας hp | 94 hp |
| Ροπή | 70 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 69,6 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 35 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | EURO V |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/65 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 4.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 3.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 3.7 l/100km |
2 years ago