Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1996 - 2001 |
| Μάρκα | Fiat |
| Κινητήρας | 1.9 TD 100 S (182.BF) (101 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Brava (182) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4187 mm |
| Πλάτος | 1741 mm |
| Υψος | 1410 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1410 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1735 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1910 |
| Κινητήρας kw | 74 kw |
| Κινητήρας hp | 99 hp |
| Ροπή | 74 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h |
| Επιτάχυνση | 11 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |