Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - - |
| Μάρκα | Fiat |
| Κινητήρας | 1.9 TD MultiJet (120 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Bravo II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4336 mm |
| Πλάτος | 1792 mm |
| Υψος | 1498 mm |
| Μεταξόνιο | 2600 |
| Βάρος | 1498 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1910 |
| Κινητήρας kw | 88 kw |
| Κινητήρας hp | 118 hp |
| Ροπή | 88 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 58 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 91H |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 194 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.3 l/100km |