Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1998 - 2001 |
| Μάρκα | Fiat |
| Κινητήρας | 2.0 20V (154 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Coupe (FA|175) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4250 mm |
| Πλάτος | 1768 mm |
| Υψος | 1355 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1355 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1680 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1998 |
| Κινητήρας kw | 113 kw |
| Κινητήρας hp | 151 hp |
| Ροπή | 113 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 5 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 63 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/50R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 215 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 14 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |