Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1996 - - |
| Μάρκα | Fiat |
| Κινητήρας | 1.7 TD (69 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Siena (178) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4100 mm |
| Πλάτος | 1614 mm |
| Υψος | 1445 mm |
| Μεταξόνιο | 2360 |
| Βάρος | 1445 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1560 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1698 |
| Κινητήρας kw | 51 kw |
| Κινητήρας hp | 68 hp |
| Ροπή | 51 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82,6 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 48 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/65 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 164 km/h |
| Επιτάχυνση | 14.8 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |