Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1998 |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 5.8 EFl V8 |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Bronco V |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4663 mm |
| Πλάτος | 2009 mm |
| Υψος | 1892 mm |
| Μεταξόνιο | 2659 |
| Βάρος | 1892 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 5766 |
| Κινητήρας kw | 147 kw |
| Κινητήρας hp | 197 hp |
| Ροπή | 147 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-80 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 121 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 17 l/100km |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |