Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1983 - 1988 |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 2.3T |
| Σωματότυπος | - |
| Μοντέλο | Cougar VI |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5020 mm |
| Πλάτος | 1810 mm |
| Υψος | 1360 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1360 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 0 |
| Κινητήρας kw | - |
| Κινητήρας hp | - |
| Ροπή | - |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |