Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - - |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 4.6 i V8 XL (218 HP) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Econoline (E) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 8 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5382 mm |
| Πλάτος | 2014 mm |
| Υψος | 2050 mm |
| Μεταξόνιο | 3505 |
| Βάρος | 2050 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 3280 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4601 |
| Κινητήρας kw | 160 kw |
| Κινητήρας hp | 214 hp |
| Ροπή | 160 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 90,2 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 132 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/75 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 16.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 12.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |