Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1999 |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 7.3D V8 (215Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Econoline (E) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5382 mm |
| Πλάτος | 2014 mm |
| Υψος | 2050 mm |
| Μεταξόνιο | 3505 |
| Βάρος | 2050 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 3280 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 7270 |
| Κινητήρας kw | 158 kw |
| Κινητήρας hp | 212 hp |
| Ροπή | 158 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 90,2 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 132 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/75 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |