Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1995 |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 1.8 16V (105 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Fiesta (GFJ) (Mk3) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3743 mm |
| Πλάτος | 1606 mm |
| Υψος | 1379 mm |
| Μεταξόνιο | 2446 |
| Βάρος | 1379 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1375 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1796 |
| Κινητήρας kw | 77 kw |
| Κινητήρας hp | 103 hp |
| Ροπή | 77 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 80,6 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 42 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 155/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 182 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.9 l/100km |