Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2001 - 2009 |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 1.3 MT (68 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Fiesta V Hatchback |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3917 mm |
| Πλάτος | 1683 mm |
| Υψος | 1417 mm |
| Μεταξόνιο | 2487 |
| Βάρος | 1417 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1520 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 947 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1299 |
| Κινητήρας kw | 50 kw |
| Κινητήρας hp | 67 hp |
| Ροπή | 50 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 74 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/65 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h |
| Επιτάχυνση | 15.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.8 l/100km |