Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - - |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 1.2 (69 HP) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | KA II |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3620 mm |
| Πλάτος | 1894 mm |
| Υψος | 1506 mm |
| Μεταξόνιο | 2300 |
| Βάρος | 1506 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1320 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1242 |
| Κινητήρας kw | 51 kw |
| Κινητήρας hp | 68 hp |
| Ροπή | 51 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 71,9 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 35 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/65 R 14 |
| Τροχοί | 5,5J x 17 R14 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 159 km/h |
| Επιτάχυνση | 13.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.3 l/100km |