Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2002 - - |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 1.3 i (70 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | KA (RBT) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3620 mm |
| Πλάτος | 1639 mm |
| Υψος | 1383 mm |
| Μεταξόνιο | 2448 |
| Βάρος | 1383 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1265 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1299 |
| Κινητήρας kw | 51 kw |
| Κινητήρας hp | 68 hp |
| Ροπή | 51 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 74 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 42 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/60 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 167 km/h |
| Επιτάχυνση | 14.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |