Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - 2014 |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 2.0d AT (140 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Mondeo IV Facelift Liftback |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4784 mm |
| Πλάτος | 1886 mm |
| Υψος | 1500 mm |
| Μεταξόνιο | 2850 |
| Βάρος | 1500 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2230 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1390 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1997 |
| Κινητήρας kw | 103 kw |
| Κινητήρας hp | 138 hp |
| Ροπή | 103 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | Euro 5 |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55/R16, 215/55/R16, 215/50/R17, 235/45/R18, 23 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 205 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.2 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |