Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1998 - 2004 |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 4.6 V8 GT (263 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Mustang IV |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4653 mm |
| Πλάτος | 1857 mm |
| Υψος | 1357 mm |
| Μεταξόνιο | 2573 |
| Βάρος | 1357 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4601 |
| Κινητήρας kw | 193 kw |
| Κινητήρας hp | 259 hp |
| Ροπή | 193 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 90,2 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 59 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 222 km/h |
| Επιτάχυνση | 5.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 13.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 9.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |