Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - - |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 3.5i V6 (263HP) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Taurus VI |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5154 mm |
| Πλάτος | 1953 mm |
| Υψος | 1542 mm |
| Μεταξόνιο | 2868 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3496 |
| Κινητήρας kw | 193 kw |
| Κινητήρας hp | 259 hp |
| Ροπή | 193 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |