Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - 2002 |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 4.0 i V8 32V (256 HP) |
| Σωματότυπος | Pickup |
| Μοντέλο | Thunderbird (Retro Birds) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4732 mm |
| Πλάτος | 1829 mm |
| Υψος | 1323 mm |
| Μεταξόνιο | 2723 |
| Βάρος | 1323 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3950 |
| Κινητήρας kw | 188 kw |
| Κινητήρας hp | 252 hp |
| Ροπή | 188 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 85 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 68 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/60 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 7 s |
| Πόλη καυσίμων | 13.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 10.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |