Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1991 - 1997 |
| Μάρκα | Ford |
| Κινητήρας | 4.6 i V8 (208 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Thunderbird (Super Birds) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5088 mm |
| Πλάτος | 1847 mm |
| Υψος | 1333 mm |
| Μεταξόνιο | 2870 |
| Βάρος | 1333 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4601 |
| Κινητήρας kw | 153 kw |
| Κινητήρας hp | 205 hp |
| Ροπή | 153 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 90,2 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 72 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/70 R15 V |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |