Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1997 - 2000 |
| Μάρκα | GAZ |
| Κινητήρας | 2.3 16V (150 Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 310221 |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4885 mm |
| Πλάτος | 1800 mm |
| Υψος | 1576 mm |
| Μεταξόνιο | 2800 |
| Βάρος | 1576 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1790 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2287 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 92 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R 15 |
| Τροχοί | 6.5J X 15 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 175 km/h |
| Επιτάχυνση | 13.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 9.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |