Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2001 - 2004 |
| Μάρκα | GAZ |
| Κινητήρας | 2.5 (81 Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 3110 |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4870 mm |
| Πλάτος | 1800 mm |
| Υψος | 1422 mm |
| Μεταξόνιο | 2800 |
| Βάρος | 1422 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1790 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2445 |
| Κινητήρας kw | 59 kw |
| Κινητήρας hp | 79 hp |
| Ροπή | 59 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Carburetor |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 92 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-80 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 140 km/h |
| Επιτάχυνση | 22 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |