Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2001 - 2002 |
| Μάρκα | GAZ |
| Κινητήρας | 2.3 (145 Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 3111 |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4897 mm |
| Πλάτος | 1475 mm |
| Υψος | 1472 mm |
| Μεταξόνιο | 2820 |
| Βάρος | 1472 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2050 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2287 |
| Κινητήρας kw | 106 kw |
| Κινητήρας hp | 142 hp |
| Ροπή | 106 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 92 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/65 R15 |
| Τροχοί | 6,5J ? 15 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 175 km/h |
| Επιτάχυνση | 13.5 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |