Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Great Wall |
| Κινητήρας | 2.0 (122 Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Hover H3 |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4630 mm |
| Πλάτος | 1800 mm |
| Υψος | 1800 mm |
| Μεταξόνιο | 2700 |
| Βάρος | 1800 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2305 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1997 |
| Κινητήρας kw | 89 kw |
| Κινητήρας hp | 119 hp |
| Ροπή | 89 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/65R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |