Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Great Wall |
| Κινητήρας | 2.0TD (150Hp) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Hover H5 |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4649 mm |
| Πλάτος | 1810 mm |
| Υψος | 1745 mm |
| Μεταξόνιο | 2700 |
| Βάρος | 1745 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2280 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1996 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/65R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 8.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.4 l/100km |