Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Great Wall |
| Κινητήρας | 1.5i (105Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Hover M2 |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4011 mm |
| Πλάτος | 1744 mm |
| Υψος | 1720 mm |
| Μεταξόνιο | 2499 |
| Βάρος | 1720 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1577 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1497 |
| Κινητήρας kw | 77 kw |
| Κινητήρας hp | 103 hp |
| Ροπή | 77 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 158 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 9.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.4 l/100km |