Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - 2007 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 2.0 (280 HP) evo |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Lancer Evolution IX |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4490 mm |
| Πλάτος | 1770 mm |
| Υψος | 1450 mm |
| Μεταξόνιο | 2625 |
| Βάρος | 1450 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1885 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 0 |
| Κινητήρας kw | - |
| Κινητήρας hp | - |
| Ροπή | - |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/45 R17 93W |
| Τροχοί | 17x8.0JJ |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 5.7 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |