Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 2.0 (295 HP) evo |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Lancer Evolution X |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4505 mm |
| Πλάτος | 1810 mm |
| Υψος | 1480 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | 1480 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2040 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1997 |
| Κινητήρας kw | 216 kw |
| Κινητήρας hp | 289 hp |
| Ροπή | 216 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 245/40R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 274 km/h |
| Επιτάχυνση | 5.7 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |