Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1988 - 1992 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 1.8 GLX Diesel (C64A) (60 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Lancer IV Hatchback |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4235 mm |
| Πλάτος | 1670 mm |
| Υψος | 1405 mm |
| Μεταξόνιο | 2455 |
| Βάρος | 1405 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1796 |
| Κινητήρας kw | 44 kw |
| Κινητήρας hp | 59 hp |
| Ροπή | 44 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 80,6 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 148 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 6.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.6 l/100km |