Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1994 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 1.6 GLi 16V (C66A) (113 Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Lancer IV |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4235 mm |
| Πλάτος | 1670 mm |
| Υψος | 1405 mm |
| Μεταξόνιο | 2455 |
| Βάρος | 1405 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1465 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1597 |
| Κινητήρας kw | 83 kw |
| Κινητήρας hp | 111 hp |
| Ροπή | 83 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 155 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |