Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1989 - 1992 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 1.8 GTi 16V (C68A) (136 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Lancer IV |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4235 mm |
| Πλάτος | 1670 mm |
| Υψος | 1405 mm |
| Μεταξόνιο | 2455 |
| Βάρος | 1405 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1836 |
| Κινητήρας kw | 99 kw |
| Κινητήρας hp | 133 hp |
| Ροπή | 99 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.1 l/100km |