Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2003 - 2007 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 2.0 i 16V Sport (135 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Lancer IX |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4480 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1445 mm |
| Μεταξόνιο | 2600 |
| Βάρος | 1445 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1750 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1997 |
| Κινητήρας kw | 99 kw |
| Κινητήρας hp | 133 hp |
| Ροπή | 99 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 85 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/50 R16 |
| Τροχοί | 16 X 6J |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 204 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.4 l/100km |