Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - 2007 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 2.0i (120Hp) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Lancer IX |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4480 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1445 mm |
| Μεταξόνιο | 2600 |
| Βάρος | 1445 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1750 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1997 |
| Κινητήρας kw | 88 kw |
| Κινητήρας hp | 118 hp |
| Ροπή | 88 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 85 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/50 R16 |
| Τροχοί | 16 X 6J |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |