Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 2000 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 1.6 GLXi 16V 4WD (113 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Lancer V Wagon |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4275 mm |
| Πλάτος | 1690 mm |
| Υψος | 1470 mm |
| Μεταξόνιο | 2505 |
| Βάρος | 1470 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1680 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1597 |
| Κινητήρας kw | 83 kw |
| Κινητήρας hp | 111 hp |
| Ροπή | 83 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 175 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.5 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.2 l/100km |