Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1996 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 1.6 16V (CB4A) (113 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Lancer V |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4275 mm |
| Πλάτος | 1690 mm |
| Υψος | 1385 mm |
| Μεταξόνιο | 2500 |
| Βάρος | 1385 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1550 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1597 |
| Κινητήρας kw | 83 kw |
| Κινητήρας hp | 111 hp |
| Ροπή | 83 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R 13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.8 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.2 l/100km |